Шуменците Мартин Сурилов и Здравко Здравков, които са рали шампиони на България, стартираха с подиум участието си в асфалтовия шампионат на Румъния.

Тандемът на MC Rally Team се класира на трето място в първия кръг на рали надпреварата - Harghita Rally. С автомобила си Citroën C3 Сурилов/Здравков финишираха на 42 секунди след вторите Андрей Гиртофан и Калин Врая Дору (Škoda Fabia R5). Победители в надпреварата са Раул Бадиу и Рареш Фетеан (Škoda Fabia Rally2 evo), които имат аванс от 38,6 секунди пред вторите.

„Поставяме началото на едно ново за нас предизвикателство - асфалтов шампионат на Румъния. Предстоят ни четири кръга, първият, от които е Harghita Rally“, написа в профила си във фейсбук Мартин Сурилов.

Една от причините Сурилов и Здравков да карат в Румъния е, че автомобилният състезателен сезон в България е пред провал, защото отново няма федерация с лиценз.