584 души са потърсили медицинска помощ през почивните празнични дни в Спешно отделение на шуменската болница. От тях 156 души са хоспитализирани, съобщи за ШУМ.БГ зам.-директорът на МБАЛ д-р Галина Радева.
На 22-ри декември от лекар са имали нужда 80 души, през следващия ден броят им скочил до 90, а на Бъдни вечер – 118. На Коледа болните вече са намалели до 85.
„Над 50% от потърсилите лекарска помощ са били с оплаквания от висока температура, не повлияваща се от антипиретици, и със силна дразнеща кашлица“, уточни д-р Радева. Два са случаите - по един на Бъдни вечер и Коледа, на потърсили помощ вследствие на прекаляване с алкохол.
ШУМ.БГ
Коментари
учител
Слезте от колите и се движете пеша или с велосипед. Така ще лежите по-малко в болниците, ще живеете по-дълго и ще сте по-щастливи.
отработващ
Ами с последните 2 седмици, в които отработвахме в съботите, какво друго да чакаме?
Работиш без почивка, съответно се заразяваш, после като дойдат великите и дългоочаквани празници се просваш болен, няма и лекари, щото и те почиват и търчиш в спешното.
Българска му работа.
Дайте да правим работната седмица направо 6 дена и така няма да се налага все да се отработват едни дни, че да можело да се почива после.
ротор
Прав е учителя, ама ПУСТИ МЪРЗЕЛ !
Анонимен
Нямам думи за спешното отделение вчера сутринта мой близък го закараха с линейка в 7:30 сутринта и чак в 13ч успяха да го настанят в стая.Имаше Двама лекари дежурни на които не им се работеше пред учите ми почиваха хора гледката беше ужасна,лекарите и сестрите само повече крещяха на болните хора от колкото да ги лекуват.няма другаде такава анархия само в Шумен е това
34
ами те затова ги бият
до анонимен
Написа си клишето, ама с много грешки. Правопис кога? Ти на училище не си ходил или и учителите са били като лекарите - не им се е работело.
Гражданка
Аз съм една от прекаралите все още жива грипа.Ужасен е....За лекарите от Спешно отделение- много, много пъти съм си патила от тях.Груби, нехайни , мързеливи, а още и некадърни..НО: ТОЗИ път лекари от Шумен ми помогнаха много.Благодаря на Д-р Стоянов от същото отделение.А Д-р Недка Колева от Неотложна помощ в поликлиниката!!!Прекрасен лекар, точен човек, отзивчива като характер и много внимателна. Истински лекар!Благодаря и от сърце!Бедата с този грип е повсеместно бедствие и желая да има повече борци-лекари за човешкия живот при тези неминуеми човешки трагедии.Повече човешка съвест във всичко желая през Новата година... и във всички области на изтерзания ни живот в България!
пациентка
Отварително отношение на докторите в Спешно отделение.Д-р Салиев крещи постоянно на пациентите и ги връща в тях.
анонимен
да тоя Салиев е отвратителен