Варненски влекач МАН закъса на кръстовището на Старата мототехника в Шумен. Вместо да му организират помощ, най-малкото, за да не пречи на движението, полицаите му написали акт, научи ШУМ.БГ.

Шофьорът Стоян Пенев /на 57 г./ от село Кочово карал товар от София за Варна. Към 00,30 часа снощи влязъл в Шумен, да зареди нафта. След това минал под моста на бул. “Плиска” и  на кръстовището със “Станционна” закъсал в снега Въпреки че бил със зимни гуми, камионът се хлъзнал назад и се спрял в стълб на уличното осветление. 

“Дойдоха катаджии и ми написаха акт за стълба, взеха ми талона”, разказа премръзналият от студ шофьор. В акта си полицаите написали “При маневра назад водачът не се е убедил, че пътят зад управляваното МПС не е свободен”, въпреки че  им казал, че видял стълба много добре, но заради заледения път товарът го е повлякъл.

Сутринта минал пясъкоразпръсквач на “Барс”, който се наел да помогне. Стоманеното въже обаче се скъсало.

Докато чакаха да им донесат ново въже, към 10,30 часа двамата шофьори обясниха пред наш репортер, че минал някакъв началник от Гражданска защита, но си тръгнал, без да каже нищо за помощ.

В акта си Пенев написал възражение – “Пътя не почистен”.За зимното поддържане на кръстовището отговаря "Титан БКС".

ШУМ.БГ