След като нашари повечето скали на Сахат тепе и захвана и другите тепета, скалният художник Стойко Гагъмов днес официално обеща повече да не рисува на тия места, предаде кореспондентът на БГНЕС в града под тепетата.
Макар че пловдивските тепета официално са защитена територия, общината досега мълчаливо гледаше как някой рисува портрет след портрет, избрани по някаква негова странна класация. На Сахат тепе е най-голямата колекция, където на близко разстояние са изрисувани доста несръчно Емил Димитров, Любен Каравелов, баба Ванга… Чашата преля, когато скалният художник подхвана и Небет тепе- Трихълмието, където е старият Пловдив.
Благодарение на кореспондента на БГНЕС в града, той беше засечен там още в съвсем начален етап, а общинското предприятие "Чистота" в лицето на директора си Иван Стоянов най-сетне се осмели да предприеме мерки. След като заплаши Стойко Гагъмов, скалния художник, със съд, днес бе осъществена среща, в която двете страни се споразумяха. Скалният художник обеща повече да не рисува по скалите и се оплака, че няма работа, а директорът на ОП "Чистота" му предложи работа като пароструйчик, който чисти собствените си творения. Скалният художник отговори, че те няма да се изчистят с пароструйка, защото той ги е нарисувал с много специални бои и предложи да ги замаже. Това му предложение бе отхвърлено, след което директорът на "Чистота" му подари скица на Вапцаров и двамата дружески се разделиха. Според проучване на общественото мнение, 79% от пловдивчани били против този праисторически начин за увековечаване на бележитите личности. Дали портретите наистина ще оцелеят или пароструйката ще ги победи, предстои да се разбере скоро. /БГНЕС
Коментари
Добави коментар