Британската комедийна група "Монти Пайтън" обяви, че десетте представления, с които се завръщат на сцената на лондонската O2 Арена от днес ще бъдат тяхното сбогуване с публиката. По този повод последният спектакъл на 20 юли ще бъде излъчен на живо в над 2000 кина и по телевизията в повече от 100 страни, съобщиха комиците на пресконференция вчера.
Билетите за шоуто на 1 юли, в което петимата живи членове на "Монти Пайтън" се събират на една сцена за пръв път от 1998 г., бяха разпродадени за 43.5 секунди, след като бяха пуснати през ноември. Поради това 70-годишните Джон Клийс, Ерик Айдъл, Тери Гилиам, Майкъл Палин и Тери Джоунс обявиха първо четири, а после още пет допълнителни дати
Заглавието на спектакъла Monthy Python Live (Mostly) – One Down, Five To Go (в груб превод от - "Монти Пайтън на живо (почти) – един падна, пет остават") е почит - в типичен пайтъновски хумор -към починалия през 1989 г. шести член на групата Греъм Чапман, основно действащо лице в пълнометражните пайтъновски филми "Животът на Брайън" и "Свещения граал". Чапман ще "излезе" и на лондонската сцена с видео и глас, а освен него кратко появяване ще направят физиците Стивън Хокинг и Брайън Кокс, които са големи почитатели на комедийната поредица.
Представлението ще бъде "кръстоска между театър и рок концерт" и няма да включва нов материал - "би било лудост да се опитаме да напишем нещо по-добро на нашата възраст", заяви режисьорът му Айдъл. То ще обедини някои от най-известните пайтъновски скечове като Испанската инквизиция и мъртвия папагал - "малко като това, което правят групи като "Ролинг стоунс" по турнета – свирят само най-известните си парчета". Изявлението на Айдъл беше предшествано от специално записан клип със 70-годишния фронтмен на "Ролинг Стоунс" Мик Джагър, който се чуди кой би гледал толкова стари комици.
Ако се съди по билетните продажби - доста хора. Последното представление "Монти Пайтън" на 20 юли ще бъде излъчено на живо в 1800 кина и 100 телевизионни канала извън Великобритания. Целият списък още не е известен, нито дали някой планира да го покаже в България.
Въпреки, че се сбогуват с аудиторията, комиците ще продължат соловите си изяви. На пресконференцията, която съвпадна с първата поява на предаването "Летящият цирк на Монти Пайтън" по БиБиСи преди 45 години, беше обявен и първият официален фенклуб на групата - Monty Python's SPAM Club. Съвременното значение на думата "спам" (в оригинал марка консервирано месо, подобно на "Русенско варено") идва от скеч на "Монти Пайтън", в който всички блюда в един ресторант съдържат спам.
dnevnik.bg
Коментари
Добави коментар