Парламентът не събра кворум, за да започне заседание днес. Регистрираха се 110 депутати от БСП и ДПС.
"При така създалата се ситуация възниква следният проблем - дори правителството да внесе оставка, ще трябва да има заседание, за да се включи в дневния ред като извънредна точка", предупреди председателят на парламента Михаил Миков и добави: "За да има заседание, трябва да има кворум. Ако няма кворум, няма как да бъде включена в дневния ред." В началото на месеца премиерът Пламен Орешарски обяви, че 23 юли е най-подходящият ден за оставка на кабинета, за да може тя да бъде гласувана до края на седмицата.
От "Атака" не участват в работата на Народното събрание от началото на юли, а от ГЕРБ няколко пъти се заканиха, че ще влязат в пленарната зала само за оставката на кабинета "Орешарски", за актуализация на бюджета, която да отрази реалния дефицит в държавата.
dnevnik.bg
Коментари
ggg
Политик не искам да виждам на снимка дори. Мързелива сган, заплатаджии. "Атака" знаят, че няма да влязат в следващия парламент и си доизкарват мандата на плажа и въобще не им пука. " Герб " от своя страна се правят на интересни, нали искаха оставката на правителството, а не си правят труда да влязат на заседание. Възмутен съм от мисленето и работата на политиците!