Станишев: Няма необходимост от промени в кабинета
Няма неожбходимост от промени в кабинета, каза премиерът Сергей Станишев след като отговори на депутатски питания от трибуната на Народното събрание, предаде парламентарният репортер на БГНЕС.
Станишев подчерта, че според неговата информация народните представители, напуснали парламентарната група /ПГ/ на НДСВ не са оттеглили подкрепата от мнозинството и от правителството. Станишев съобщи, че Коледните добавки за пенсионерите ще бъдат не 50 лева, а 100 лева. Министъръ-председателят обяви още, че за Коледните надбавки от по 100 лева за всеки пенсионер са необходими 230 милиона лева. Това е реалистично и аз съм сигурен, че ще бъде направено, каза още Сергей Станишев. Попитан за евентуалните заплахи за стабилността на мнозинството премиерът каза: "Не мисля, че има сериозни основания за безпокойство относно мнозинството. Би трябвало да сме спокойни относно стабилността на управлението и такива приказки, които се носят от страна на опозицията, в това число и извънпарламентарната опозиция, са просто техни надежди, които нямат реална база, защото управлението е преди всичко отговорност, която сме поели и ще носим, за да се развива България успешно. Разбира се напрежението в една от партиите на коалицията, което се прояви и в парламентарната група не е приятно за коалицията, мисля че е важно и в рамките на НДСВ да се води реален диалог и да се търси вътрешна консолидация», допълни Станишев. По отношение на пенсиите министър-председателят уточни, че до обяд днес ще получи разчети за резервите в Националния осигурителен институт /НОИ/ и изрази убеденост, че Коледните добавки за пенсионерите ще са 100, а не 50 лева. /БГНЕС
100
4
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Съгласен
Ако Чилова е вариант за образователен министър-100% против кабинетни смени!
"Станишев съобщи, че Коледните добавки за пенсионерите ще бъдат не 50 лева, а 100 лева." Навремето по селските турски сватби така се наддаваше чрез глашетай. Един казва 50, друг се провиква 100 и после играят кючеци.
пенсионер
Като има възможност нека да ни отпуснат повече средства пък и като на едновремешна турска сватба.
несъгласен
Заещо не вдигнат пенсиите с 30 %?Ще ги вдигнат от юли с 9.5%!То само водата в Шумен скача с 12%!Смешници!Ами ток,вода,газ,лекарства ,цигари ,алкохол, данъци,застраховки???
КАКВО ПРАВИМ ДРУГАРИ!ДЪБОВ ЛИ ЩЕ ГИ ПЛАЩА?????
пенси
Някой да предлага 150!Не чувам?