Вокалистът на култовата прогресив рок група "Yes" от 80-те години Джон Андерсън обяви, че създава нова банда.

Новият проект на Андерсън е свързан с джаз цигуларя Жан-Люк Понти, работил с Франк Запа и Джон МакЛафлин. Ще бъдат привлечени и барабанист и басист, като засега групата няма име.

"Когато пея под звуците на музиката на Жан-Люк, чувствам особено вдъхновение. Планираме да направим голямо околосветско турне. За мен музиката е всичко. Музиката - това е Бог!", казва Андерсън.

Новата група ще стартира на 20 септември с 3-седмична серия концерти в американския курорт Аспен, щат Колорадо. Репертоарът ще се състои от известни парчета на Андерсън и Понти, както и нов материал.

69-годишният Джон Андерсън има издадени 14 солови студийни албума, 20 студийни албума с "Yes" и 5 студийни албума с гръцкия композитор и пианист Вангелис Папатанасиу. /БГНЕС