Общинските съветници не посмяха да забранят шумните сватби. Единодушно те гласуваха точката да отпадне от дневния ред на днешната сесия.
До това решение се стигна след като адв. Генчо Гатев от БСП заяви, че на заседание на Правна комисия, на която е зам.-председател, се е взело решение промяната в Наредба 1 да се оттегли.
Съгласно Правилника на общинския съвет обаче докладна може да се оттегли само от нейния вносител или след гласуване в местния парламент. В случая вносител е Даниела Русева. “Категорично не сме вземали такова решение на Правна комисия, а и аз не съм си изтегляла докладната”, каза за ШУМ.БГ Русева, която днес не присъства на сесията, тъй като е в болничен.
Така или иначе отпадането на точката бе облечена в законова форма и председателят на Съвета Георги Колев я извади от дневния ред при гласуването му.
Думата взе проф. Добрин Добрев от ГЕРБ. Той заяви, че, ако не бъде приета читава наредба, ще предложи по въпроса да се свика местен референдум. “На хората им дойде до гуша от шума в града”, каза той.
В сесийна зала днес присъстваха пастор Пламен Василев, който от години пише жалби срещу шумните сватби, както и 5-6 цигани – явно дошли да чуят какво ще решат местните законотворци.
ШУМ.БГ
Коментари
Кебапче
Страхливци и анти-българи!
Кебапче с бира
Ние сме гласоподаватели, не може.
Анонимен
Хахаха , да ама и те. И нерядко решават изборите.
Гешев
Оставете мангалите на топло днес,утре бой с черпака.
Анонимен
МНОГО ТОЧНО КАЗАНО - ЦИГАНИ! НАЛИ ВСЕ ГИ ПРИОБЩАВАМЕ ЦИГАНИТЕ? МИЛИОНИ ЛЕВОВЕ СЕ ОТПУСКАТ ЗА ИНТЕГРАЦИЯТА ИМ, НО ТЕ, ВМЕСТО ТОВА, САМО ДЕЦА В КРЪВОСМЕШАТЕЛСТ /ДЕМЕК - ИЗРОДИ/ПРАВЯТ И РАЗЧЕИАТ САМО НА СОЦИАЛНИ ПОМОЩИ. КАТО ИСКАТ ДА ПРАВЯТ СВАТБИТЕ СИ И ПО 7 ДНИ, НО НЕКА ДА ГИ ПРАВЯТ В РЕСТОРАНТИ, КАТО НАС, КАКВО ЩЕ ИМ СЛУШАМЕ АЛАРМИТЕ ПО ЦЕЛИ ДНИ. ЗА ПОЛОВИН ЧАС ПРИ ИЗВЕЖДАНЕ НА БУЛКАТА - ДА, НО НЕ И ПОДВИКВАНИЯТА ИМ И НЕТЪРПИМАТА ИМ МУЗИКА!
123456
Подлоги,нали все пак избори наближават,да не са луди да ги забранят!
Георги
Нямаш ли основно образование - да нямаш право да гласуваш! Така ще се стимулират да се учат, а и най-вече ще спре купуването на циганския вот, както и ще намалее значимостта на най-изпадналата прослойка на обществото ни. Хора, това е НАШАТА си държава и в нея става, това което позволим да става!
бб
това не е общински съвет сбор от хора които не знаят за какво са там единствено заради огромните си заплати оставка и нови местни избори да влязат кадърни и милеещи за шуменци хора защо не
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата