20-годишен шуменец е установен да шофира в нетрезво състояние два пъти в рамките на половин час, съобщиха от пресцентъра на полицията.
В 2,45 часа на 6-ти септември катаджии спрели за проверка на ул. ”Кирил и Методий” Опел Астра. Зад волана бил млад шофьор с инициали Д.Я. Тествали го с дрегер, който отчел 1, 17 промила алкохол в издишания въздух.
Униформените му съставили акт и му прибрали талона.
Половин час по-късно обаче същият автомобил бил засечен от други полицаи да се движи по ул. ”Васил Априлов”. Отново го спрели за проверка и станало ясно, че зад волана отново е Д.Я. Тествали го за алкохол, като дрегерът този път отчел 1,16 промила.
Освен за шофиране в нетрезво състояние на младежа е съставен акт за управление без свидетелство за управление и на спряно от движение моторно превозно средство.
Задържали го в ареста за 24 часа.
Глобите му ще бъдат в размер над 1000 лева, каза инспектор Мирослав Миронов от "Пътна полиция"-Шумен.
ШУМ.БГ

Коментари
малко математика
Значи....ако го хванат още 12 пъти след 6 часа ще е под 0,5 промила и всичко е ОК! Защо го тормозите момчето:)
Харалампи
А защо са го оставили да кара?Нали ги прибираха за 24 часа?
Анонимен
Уж млад шофьор, а вече дърт съединител!?
8
направете го почетен гражданин на шумен
hasan
тоатлна идиотщина,значи го хващат,което е чудесно,един убиез на путя по малко. вземат мъ талона,и го пускат??????????? е нема такова нещо,само в бг такава простотя.тези значи не са катедзии а вземачи на талони. какво печели обществото от това,като убиеза е пак на путя???
* Коментар транслитериран от системата
0 10Рокси
hasan-e, научи правописа, че ме измъчи да чета! Иначе си прав, ако правилно те разбирам.
За пияните зад волана - само арест и то за по-дълъг срок, за да имат време да размишляват за бъдещите си действия!
cichlid
И пет бона да го глобите щом не можете да го спрете да кара никаква работа не сте свършили .смотани чингита заплатаджии за нищо не ставате.само да пушите цигари пред рпу и да сънувате високи заплати
Велик
Що не го черпили една бира и готово - над 1,2! Той и без това е почнал да кара с повече промили, но докато го спрат и паднали под 1,2....
пешеходец
Безобразие!!!
И така ще спрем убийците на пътя-пия,карам,спират те,пускат те и продължаваш...
...и не само това,ами и без книжка и със спрюна от движение кола!!!
Първите полицаи как не са установили другите нарушения освен алкохола???
Случайност ли е???