Над 300 служители на шуменската Областна дирекция на МВР са ангажирани да охраняват избирателните секции и да се грижат за реда и спокойствието в областта тази неделя, съобщиха от полицията.
На територията на Районно управление-Шумен са сформирани 7 мобилни групи, като във всяка от тях са включени разследващи полицаи и криминалисти. Те ще следят за обществения ред и ще реагират на подадени сигнали за нарушения на Изборния кодекс. Ангажирани са и над десет служители на пожарната. Полицаи ще пазят и всяка от 162-те секции в общината.
Във Великопреславска община, която е с 54 избирателни секции, са ангажирани 67 полицаи, двама полицаи и петима от жандармерията. Там също има мобилни групи за реагиране по сигнал, броят им е 4.
52-ма полицаи са ангажирани с охраната на изборите в Новопазарско. Там също ще има 4 мобилни групи, както и четирима огнеборци и петима служители на жандармерията от управлението във Варна.
От полицията напомниха, че съгласно Изборния кодекс в изборното помещение не се допускат хора с оръжие. Не е позволено и използването на мобилни телефони и фотоапарати.
ШУМ.БГ
Коментари
анонимен
Дано и в Бяла река да има полицаи.
3921
там ще е частна охрана
Анонимен
Много полицай, много нещо! А в града по нощите кьорав патрулиращ не може да види човек, дори по центъра. Кво правят, къде се крият? Дано да липсват, защото са командировани през повечето време към границата, а не от скатаване.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
gara komunari
тез пук ;ддд
* Коментар транслитериран от системата
0 0ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Корадо Катани
Всеки гласувал за герб ще му бъде търсена наказателна отговорност за съучастие в престъпление.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата