Не търсим вина за изборните резултати от никого, а по-важното е какво трябва да направим, за да бъдем добре разпознаваеми и да спечелим доверието на шуменци. Това каза за ШУМ.БГ областният и общински лидер на БСП Тодор Тодоров.

Той уточни, че идния петък червената партия ще е готова с анализа за местния вот в Шумен. “Тази седмица в петък ще има заседание на изпълнителното бюро и пленум, а още в понеделник ще проведем и областен съвет на партията.  През идната седмица ще имаме и две общински заседания в града и по селата, след което на разширен пленум другия петък ще представим нашия анализ”, каза Тодоров.

Според личното му мнение на тези избори БСП е повторила резултатите си от парламентарните избори, но това не било достатъчно. “Не съм удовлетворен, защото си бяхме поставили по-голяма цел, а резултатите се оказаха не такива,  каквито ние искахме”, каза лидерът на социалистите.

Тодор Тодоров, който беше водач на листата на БСП, вчера подаде заявление в Общинската избирателна комисия за отказ от полагане на клетва като общински съветник. На негово място влиза Веселин Пенчев, следващият по брой валидни предпочитания кандидат за общински съветник, издигнат от листата на БСП. Попитан дали това му действие е вследствие на резултатите от местните избори той отговори:

“Това, че се оттеглям от Общинския съвет няма нищо общо с резултатите на изборите, които получихме. Това го правя, заради промяната, която трябва да настъпи в партията, а именно обновяването й, както и да дадем шанс на младите хора да намерят своята реализация”. Тодоров допълни, че 26-годишният адвокат на свободна практика Веселин Пенчев ще заеме достойно мястото му в местния парламент.

ШУМ.БГ