Умерен растеж на Брутния вътрешен продукт на България от 1.7% през тази година, прогнозира Международният валутен фонд, съобщи "Нова телевизия". Това е запазване на нивата от 2014-а.
В заключението на приключилата късно снощи редовната визита на мисия на фонда в страната, за догодина се прогнозира скромен ръст на брутния продукт, заради засиленото вътрешно потребление. Въпреки спада на безработицата покрай повишената икономическа активност, нивата й се очаква да останат относително високи.
Превантивните мерки от страна на Българската народна банка са помогнали за смекчаване на последиците от събитията в Гърция, смятат още от МВФ. Кризата между Украйна и Русия, както и бежанският поток към Европа също не са оказали сериозно влияние на България, се посочва в доклада.
dnevnik.bg
Коментари
Добави коментар