Площадът Таймс скуеър в Ню Йорк се превърна в сцена на гигантско марионетно шоу, което отбеляза вчерашния Световния ден на куклите. Идеята за него идва от иранския артист Явад Золфагари през 2003 година и се празнува на 21 март.
Кукловодът Бен Дюрошър се надява, че събитието ще предизвика интерес в изкуството. "Кукловодството е форма на изкуство, която може да се оцени от всички възрасти," казва той пред "Ройтерс".
Празникът на Таймс скуеър придоби политически нюанс, когато се появиха куклени версии на двама от кандидатите за американски президент - Доналд Тръмп и Бърни Сандърс.
"Знаете ли какво, всички други кандидати са марионетки, защото биха взели пари от всеки", казва куклата на Доналд Тръмп. "Точно така. Ние не вземаме пари от Китай, нито от Мексико. Ние сме направени тук, в Америка", се съгласи друга кукла на Тръмп.
Куклената версия на демократичния кандидат за президент Бърни Сандърс каза, че иска да спаси света от алтернативните прически.
"Тази коса е резултат от глобалното затопляне", каза той относно собствената си фризура. "А тази може да бъде причината за това", добави, сочейки към куклата на Доналд Тръмп.
dnevnik.bg
Коментари
Добави коментар