Германия няма да измени на ценностите си заради миграционната криза и проблемите с интеграцията на бежанците, казва канцлерът Ангела Меркел в интервю за "Зюддойче цайтунг", цитирано от БТА.

"Германия ще си остане Германия във всичко, което е близко и скъпо за нас", уточнява тя. Меркел каза още, че страната ще продължи да залага на либерализма, демокрацията, правото и да има социална пазарна икономика, която подкрепя най-слабите.

По повод атаките от привърженици на Ислямска държава в Германия, Меркел посочва, че опасенията на германците по този повод са "напълно разбираеми". Канцлерът обаче не се съгласи, че мигрантите са внесли терора във Федералната република.

Пред "Зюддойче цайтунг" Ангела Меркел признава, че Германия е подценявала прекалено дълго проблема с миграцията и е блокирала необходимостта от намиране на общоевропейско решение, допълва Ройтерс. Канцлерът смята, че проблемът с бежанците не е бил обхванат по правилния начин на ниво ЕС.

dnevnik.bg