От 9,30 часа до 10,00 часа тази сутрин в оперативната дежурна част на ОДМВР Шумен са получени два сигнала от граждани, че на стационарните им телефони са се обадили телефонни измамници, съобщиха от пресцентъра на полицията.

В двата случая престъпниците са се представили за полицейски служители – «инспектор Стоев» и «Красимир от полицията». При единия сценарий е предоставен и несъществуващ телефон за обратна връзка – 9151. 3

От полицията напомнят на гражданите да не се доверяват на непознати по телефона и да не хвърлят пари през тераси, нито да ги оставят на места.

При нужда може да търси съдействие на телефони 112 и на 054/800588 – дежурен на ОДМВР Шумен, като човекът трябва предварително да се увери, че връзката с този, който се е опитал да го мами, е прекъсната или да се обади от друг телефон.

ШУМ.БГ