Много хора от България и чужбина пожелаха да помогнат на 25-годишната шуменка Елизабет Донкова, която страда от лимфон на Ходжкин, и за пет дни успяха да съберат около 100 000 лв. за лечението й във Франция. Освен това, момичето е получило обаждане от дарител, който е пожелал да заплати остатъка от необходимата сума. Това съобщи Бети, с огромна благодарност, в профила си във Фейсбук.
Прегледът на Елизабет във френската клиника е насрочен за 2 ноември. След него специалистите ще изготвят окончателната оферта за трансплантацията на костен мозък.
„Мили хора с добри сърца...Не! Занапред ще Ви наричам Приятели, защото за мен Вие всички сте такива! С огромна радост, вълнение и благодарности искаме да Ви съобщим, че днес получихме обаждане от дарител, който обеща да допълни липсващата сума за провеждане на лечението в Париж. Получихме и отговор от болницата в Париж, която потърсихме за второ мнение. Лекарите от Франция не искат да се ангажират с оферта преди да направим консултация с техен специалист“, пише Елизабет. Тя обяснява, че събраната сума до момента в дарителската сметка е на стойност 70 257 лв., а на сайта за дарения от чужбина са събрани 13 691 евро. Средствата от кутиите в търговските обекти предстои също да бъдат преброени и вкарани по сметката на Бети.
„Искаме да Ви благодарим за подкрепата, съпричастността, милосърдието и щедростта! Никога не трябва да забравяме вярата в доброто - то винаги побеждава! Генерирахте огромна любов, която ми дава сили! С помощта на лекарите и Бог, аз ще се излекувам. Поклон пред всички Вас! Бъдете здрави и благословени!“, пише още Бети.
Благодарност към всички дарители поднесе пред ШУМ.БГ и инициаторът на кампанията Росица Петкова, сестра на приятеля на Бети. „През тези дни съм плакала с хора, които не познавам. Обаждаха ми се от цялата страна, както и много хора от чужбина. Дори, когато обяснихме, че сумата е събрана, те държаха да изпратят средствата, които са събрали за Бети. Благодарим на всички хора с добри сърца, на всички фирми и институции, които ни подкрепиха“, каза още Росица.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Браво!
Иво
Успех на момичето ! Тя ще се оправи! А ние трябва да бъдем също толкова единни и във всичко останало, ако искаме да живеем в по-добра държава !
Вярващ в победата
Браво! Хора, можем! Българите са добри хора с големи сърца! Ние можем много и повече! Не позволявайте на тъпата система да ви манипулира ! Сигурен съм, че ако започнем всеки ден да променяме себе си към добро, ще променим и нашата страна!
Бети, ти ще оздравееш и ще имаш красив и добър живот, Бог да те благослови, както и всички добри хора!
Asdf
Това е много добре което се случва за бети.браво на хората които са помогнали браво