"Лудогорец" записа втора победа в предпоследния мач от предсезонната си подготовка в Турция, като се наложи с 4:3 срещу "Ахмат" (Грозни). Шампионите се развихриха с четири гола още през първата част, но след почивката допуснаха леки попадения, което донесе поводи за размисъл за треньора Антони Здравков.

Младият Доминик Янков вкара първия си гол за отбора. Другите попадения бяха дело на Абел Анисе, Натанаел и Димо Бакалов.

"Бих разделил мача на две части - до 65-ата минута и след това. До тогава смятам, че отборът показа добро лице, имаше атаки, голове. След това направихме някои смени, не оправдаха влизането си в игра. Допуснахме леки голове. От това не съм доволен", каза Здравков пред "Диема спорт".

Според него леките допуснати голове се дължат на индивидуални грешки. Треньорът смята, че е работа на самите играчи да направят така, че да не бъркат.

"Лудогорец" игра силно през първото полувреме. В 11-ата минута след ъглов удар топката беше изчистена, но попадна в Анисе, който стреля от воле и даде преднина на отбора си.

"Ахмат" изравни Бързо, като в 17-ата минута Беким Балай съумя да вкара. Шампионите бързо върнаха преднината си и след четири минути Натанаел изпълни много добре пряк свободен удар и преодоля вратаря Евгени Городов.

Малко по-късно дойде и времето за гола на Янков, който преодоля двама защитници, а след това и вратаря и с точен удар от малък ъгъл вкара за 3:1. В 41-ата минута Лукоки проби и подаде към непокрития Рибейро, чийто удар беше спасен. Бакалов обаче се възползва и вкара.

През второто полувреме "Ахмат" създаде добри възможности. В 59-ата минута руският отбор получи дузпа и Бернанрд Бериша вкара.

В игра за първи път с екипа на "Лудогорец" се появи новопривлеченият Серкан Юсеин. В 71-ата минута Хорхе Броун спаси силен удар на играч на съперника. В последните секунди аржентинският вратар сгреши, след като Бериша се пребори с Георги Терзиев, но в опита си да изчисти, Броун изрита топката в тялото на Бериша и тя влезе във вратата му.

В събота "Лудогорец" среща "Цървена звезда".

Съставът на "Лудогорец": Хорхе Брун, Натанаел, Георги Терзиев, Драгош Григоре (65 - Рафаел Форстър), Лукас Саша, Светослав Дяков (46 - Яцек Горалски), Абел Анисе (46 - Серкан Юсеин), Доминик Янков (57 - Мей Махлангу), Рибейро (65 - Жоао Пауло), Димо Бакалов, Джоди Лукоки (65 - Адриан Попа)