Съдията Стефан Апостолов е отстранен, обяви Българският футболен съюз (БФС) в сайта си. Реферът и екипът му направиха груби грешки на мача между "Лудогорец" и "Славия" (0:0).

"На свое извънредно заседание СК (съдийската комисия) при БФС взе решение да бъдат спрени съдийските права на Стефан Апостолов за неопределено време", се казва единствено в краткото съобщение. Не се посочва дали са наказани и помощниците Петър Джугански и Красимир Миланов.

В края на първата част Апостолов, който е депутат от ГЕРБ, изгони вратаря на "Славия" Антонис Стериакис заради игра с ръка извън наказателното поле, макар такава да нямаше. Според dsport.bg съдията сам е взел решението, без да се посъветва с помощника си.

През второто полувреме гол на Вандерсон не беше зачетен заради несъществуваща засада. След мача изпълнителният директор на "Лудогорец" Ангел Петричев каза, че е чул Апостолов да се извинява на футболистите на "Славия" за червения картон на Стериакис.

Преди време Апостолов привлече вниманието и с неточни отсъждания на мач в Лига Европа, като даде дузпа за игра с глава.