Шампионът Новак Джокович е първият полуфиналист на "Уимбълдън". Водачът в ранглистата е една крачка по-близо по пътя към защита на титлата след 6:3, 6:4, 6:4 срещу Мартон Фучович от Унгария.

Джокович ще играе за 41-ви път на полуфинал в турнирите от Големия шлем. Сърбинът вече е в серия от 19 поредни победи в най-престижните надпревари в тениса.

В следващия кръг Джокович ще срещне победителя от мача между Карен Хачанов и Денис Шаповалов.

Носителят на 19 титли от Големия шлем игра умно и спести сили. В много случаи Джокович, който спечели важните точки в мача, не поемаше рискове и търпеливо връщаше топката в очакване на грешка от съперника.

Джокович поведе бързо с 5:0, но Фучович съумя да изравни играта. Късен пробив във втория сет обаче увеличи изоставането му. В третата част Джокович спечели подаването на унгареца още в началото и задържа преднината си.