Наполи удари тежко Ювентус с гол две минути преди края - 2:1, с което подпечата почти сигурно съдбата и на скудетото.

Така или иначе преднината на Интер бе 12 точки преди кръга, а ако спечели домакинството си на Дженоа в понеделник, лидерът ще е на 15 пред Юве. Разлика, която просто не може да бъде стопена.

Джакомо Распадори донесе победата на шампионите в късното дерби в неделя, след като довкара топката, отбита от Войчех Шчесни при удара от дузпа на Виктор Осимен.

Преди това грузинецът Квича Хварацхелия откри за домакините, които изглеждат събудени от сън след втората треньорска смяна за сезона. Наполи не играе точно като защитаващ титлата си шампион, но поне има признаци, че отново влиза в добра форма.

Федерико Киеза изравни за Юве девет минути преди края, а Душан Влахович уцели греда, а гостите потърсиха и победата.

Вместо това загубиха мача, а в понеделник Интер може да започва празненствата с нов домакински успех, който е очакван.

"Синьо-черните" са с 69 точки и мач по-малко, Юве е с 57, а третият Милан има 56.

След днешния двубой, на всички три тима ще остават по 11, като не се вижда начин Интер да загуби такъв аванс в последните кръгове.

Ситуацията напомня миналия сезон, когато Наполи изглеждаше шампион още през март с аванс от 12-14 точки, а после безпроблемно завърши сезона далеч пред останалите.