Родният национал Илия Груев пропусна втори пореден мач на Лийд заради травмата, която получи с екипа на България в мача срещу Азербайджан.

Груев е с травма в глезена, но това не попречи на неговия Лийдс да бие с 3:1 Хъл Сити в заплетената битка за върха.

Драматичен мача, защото две минути преди края резултатът бе 1:1, но с две късни попадения йоркширци взеха ценните три точки.

Реферът отсъди дузпа в 88-ата минута, която Крисенсио Съмервил превърна в гол, а в последните секунди на добавеното продължение от седем минути, бившият играч на Манчестър Юнайтед - Даниел Джеймс, успя да се разпише за 3:1.

Така тройният възел на върха в Чемпиъншип остава все така заплетен.

При шест кръга до края на сезона, Ипсуич е лидер с 87 точки, Лийдс е втори с 86, а Лестър е трети с 85 и мача по-малко.

Първите два тима в класирането печелят директна промоция за Висшата лига, докато третият ще бъде част от изключитлено тежките плейофи.

Колкото до Илия Груев, от началото на календарната година той се превърна в основна фигура в халфовата линия на Лийдс.

Българинът записа 13 мача като титуляр, като в 12 от тях остана на терена всичките 90 минути, а Лийдс спечели 11 от тези мачове.