Отборът на “Шумен” загуби с 87:97 при гостуването си на “Миньор” в Перник. Срещата бе от 6-ия кръг на Втората шестица на Националната баскетболна лига.

Шуменци имаха предимство в началото и след първата четвърт водеха с 24:17. Втората четвърт бе равностойна, отново с леко предимство за “Шумен”. На два пъти авансът на шуменци бе стопяван от домакините, но със силни последни минути шуменският отбор отново поведе и на полувремето разликата бе 10 точки – 49:39 за “Шумен”.

Баскетболистите на Янко Янков водеха почти през цялата трета четвърт, но в края й “Миньор” успя да изравни за 68:68. В последната четвърт двата тима си разменяха водачеството, но домакините играха по-добре в края и взеха победата.

Карим Мане бе най-добър за “Шумен” с 28 точки и 8 борби. Дейвид Ролинс записа 23 точки,  със 17 е Уилфрид Ликей.

За “Миньор” Богдан Бринюк завърши с 27 точки, Георги Кендеров е с 16 т., Лъчезар Тошков записа 14 т. и 12 асистенции.

В следващите два кръга “Шумен” е домакин. На 10 април от 18,30 часа шуменци посрещат  “Академик” Пловдив. На 13 април от 19,00 часа е двубоят с “Левски”. Мачовете са в зала “Арена Шумен”.