„Шумен“ си осигури място в плейофите на Националната баскетболна лига, след категорична победа със 123:81 над „Берое“ в Стара Загора.

За „Шумен“ това бе 14-та победа в НБЛ за този сезон и тя му осигурява място сред 8-те най-добро отбори в НБЛ за този сезон.

В Стара Загора „Шумен“ нямаше проблеми за победата, още повече, че от няколко кръга „Берое“ доиграва сезона. По-равностойна в мача бе първата му част, в която домакините на два пъти изравняваха резултата. През втората четвърт „Шумен“ постепенно увеличи преднината си и на полувремето поведе с 54:42.

След почивката отборът на „Шумен“ натрупа още по-голяма преднина, мина границата от 100 точки и направи най-резултатния си мач досега.

Карим Мане завърши мача с 25 т. Баръш Мустафа добави 18, 13 т. има Росен Иванов. По 11 т. реализираха Веселин Байчев и Дейвид Ролинс, с по 10 т. са Джъстин Кохайда и Окан Хасанов.

Следващият мач на „Шумен“ е в понеделник, 22 април от 19,00 часа в „Арена Шумен“ срещу „Ямбол“. Той е последен от редовния сезон.

Датите за първи кръг за плейофите са 29 април, 1 и 3 май.