„Шумен“ и „Локомотив“ Горна Оряховица ще играят за шампионската титла по хандбал при мъжете. Двата тима спечелиха и вторите срещи от полуфиналната серия и се класираха за Суперфинала.

В Бургас „Шумен“ записа успех срещу „Фрегата“ с 38:26 (17:12) и с 2:0 победи в серията продължава срещите за спечелването на поредната си титла. Настоящите шампиони бяха затруднени от домакините само в част от първото полувреме. До 21-та минута „Фрегата“ поддържаше интригата в мача, като не позволи на „Шумен“ да се откъсне напред с повече от два гола. В последните минути на полувремето „Шумен“ показа отново класата си и набързо поведе със 17:12.

През второто полувреме разликата в головете в полза на „Шумен“ стигна до 10, което направи отборът сигурен победител в мача.

В Ловеч „Локомотив“ измъкна победата с гол разлика срещу „Осъм“  - 23:22, което бе достатъчно да стигне до Суперфинал. В първата среща с „Осъм“ „Локомотив“ също спечели само с гол – 28:27.