"Левски" е шампион на волейбол при мъжете у нас след 15-годишна пауза.

"Сините" надиграха тази вечер с 3:1 (23:25, 25:19, 25:20, 25:21) вечния съперник ЦСКА, с което затвориха финалната серия с 3-0 успеха.

Отборът на треньора Николай Желязков донесе триумфа на клуба след дългата "суша" пред пълните трибуни на залата на Левски.

ЦСКА започна по-силно и третия мач, както стана традиция в серията. И спечели първия гейм, в който имаше и куриозно, леко скандална ситуация.

При 16:19 за гостите топката бе видимо в аут след атака на играч на "Левски", но арбитрите дадоха игра с блока. Треньорът на "червените" Александър Попов поиска видеопреразглеждане, но се оказа, че такова няма... Системата бе блокирала и я рестартираха. Конфузният момент едва не струваше гейма на ЦСКА, защото вместо 16:20, резултатът стана 17:19.

Но все пак тази част отиде за гостите.

Нататък обаче "Левски" доминираше и обърна резултата. Особено силно се представи разпределителят Симеон Николов, който дори с травма не спря да оркестрира атаките на новите шампиони.

17-годишният син на бившия капитан на националния тим Владо Николов очевидно загатва за страхотно бъдеще във волейбола.

Титлата е №15 за "Левски" в мъжкия волейбол. Номер едно продължава да е ЦСКА с два пъти повече - 30 първи места.

Но "червените" също чакат дълго да се върнат на върха. Не са били там от 2011-а.