Областният управител Катя Иванова върна за ново разглеждане решението на Общинския съвет на Шумен, с което повече от 50 улици в града влязоха в Синя зона за платено паркиране.
Заповедта е публикувана на сайта на институцията.
Според областния управител решението е незаконосъобразно и нарушава разпоредби в Административнопроцесуалния кодекс /АПК/ и Правилник за дейността и организацията на Общинския съвет.
В конкретния случай нарушението е, че е приета докладна записка, която не е минала през разглеждане от поне една от постоянните комисии на местния парламент.
Припомняме, че първоначалното предложение за Синя зона бе направено от кмета Христо Христов и включваше 23 улици и няколко междублокови пространства.
В деня преди заседанието на Общинския съвет своя допълнителна докладна внесе общинският съветник от „Кауза Шумен“ Данаил Данчев. Тя по същество съдържаше удвояване размера на Синята зона, а при дебата в сесийна зала кметът заяви, че приема така направеното предложение. Точката мина с 23 „За“, 4 „Против“ и 9 „Въздържал се“.
Общинският съвет ще гледа наново Синята зона на следващото си редовно заседание в края на юли.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Кауза повече гледане на пари
Анонимен
Браво бе, Катя!
Анонимен
От "Славянски" до "Симеон Велики" и от "Лайош Кошут" до "Алеко Константинов"-всичко синя зона!
Краси Янев
Тая па! Отлага неизбежното. Всички живущи в зоната искат нейното по-бързо въвеждане.
Анонимен
Сменете областният управител
Анонимен
Правилно решение. Г-жа Иванова е мотивирала своето решение, за разлика от Данчев.
Анонимен
Шуменските аристократи, дето си хвърлят трушиите през терасата, фасовете навсякъде, паркират на аварийни, не пускат мигачи, защото сметката за ток е голяма, завиждат и клюкарят получиха оргазъм от тази новина.
Той и заради тях града ни е сив и бездушен. Синя зона ще има и е нужна! Данчев с теб сме!
Анонимен
Върнато е заради неспазена процедура. Предполагам, че ще си оправят нещата и най-накрая ще влезе тая синя ли, червена ли зона. Отиваш да си свършиш работа за 10 минути, обикаляш 40 да си намериш място.
999
До краси.Скоро не беше бълвал простотии.