Над 25 хиляди фенове изпълниха трибуните на стадиона на скромния испански Елче "Мартинес Валеро" в едноименния град, за да гледат тренировката на световния шампион Аржентина.

Отборът на Лионел Скалони, воден от легендарния Лео Меси, се готви за приятелската среща с Ангола в петък в Луанда. Това е специален демонстративен мач, организиран по повод честването на 50-годишнината от обявяване на независимостта на африканската държава от Португалия.

Аржентина е в градчето Елче (200 000 жители) от сряда, като заниманието днес бе обявено за открито. И фенове се появиха още от сутринта, като за старта на тренировката трибуните бяха почти пълни. Общият капацитет е около 30 000.

Хората скандираха името на Меси, а немалко бяха и тези, облекли екипи на Аржентина. Лео получи като подарък екип на Елче, а от клуба се бяха подготвили добре за световните шампиони. Съблекалнята бе персонализирана с техни снимки и шкафчета с имената на всеки от асовете.

Дир.бг