Режимът в Куба изглежда "готов да падне" след американската военна операция във Венецуела, каза президентът на САЩ Доналд Тръмп, цитиран от Франс прес и Ройтерс.
Говорейки пред репортери на борда на самолета си "Еър Форс 1", Тръмп се аргументира, че на комунистическото правителство в Хавана ще му е трудно "да се задържи" без венецуелския петрол.
"Не мисля, че ще е необходимо да действаме", продължи той, имайки предвид американска военна операция в Куба. Тръмп добави, че в тази страна, обхваната от тежка криза, "изглежда, всичко се разпада".
Венецуела на президента Николас Мадуро, който бе отведен от американски военни в Ню Йорк, за да бъде съден по обвинения в "наркотероризъм", бе основният съюзник в Латинска Америка на Куба.
Тръмп обяви още, че "много кубинци", охранявали Мадуро, са били убити при американската операция. Той не посочи конкретно число, допълва БТА.
Малко след това обаче кубинското правителство обяви, че при "престъпната атака", извършена от САЩ във Венецуела, са били убити 32 граждани на Куба - военни и служители на Министерството на вътрешните работи. То обяви двудневен траур в страната.
Вчера венецуелският министър на отбраната Владимир Падрино Лопес призна, че голяма част от охранителите на Мадуро са били убити, но не даде подробности. В. "Ню Йорк таймс" писа за 80 загинали - както военни, така и цивилни - а лекарска организация съобщи пред Франс прес за около 70 жертви и 90 ранени..
Dir.bg

Коментари
Анонимен
Сабаряй всички комуняги луд
Анонимен
Изкърти всички картели от лицето на земята,няма друг начин,те са вързани всичките като кучешки черва,само така!
Медведев
Владимир ,Краснов май излезе от контрол....Что делать?
Анонимен
Не знам за режима в Куба, ама на мен ми се чини, че на някой ще му спретнат един импийчмънт.
Анонимен
ДО ПЕДУРА ТРЪМП - ВИВА ЛА КУБА, ВИВА ЛА ВЕНЕЦУЕЛА , ВИВА ЛА ЧЕГЕ ВАРА , ВИВА, ЛА КАСТРО.
ВСИЧКИ ХОРА ТРЯБВА ДА ИМАТ СВОБОДА И НЕЗАВИСИМА ДЪРЖАВА.
ОТИВАМ ПАРТИЗАНИН ВЪВ ВЕНЕЦУЕЛА И В КУБА.
Анонимен
Сащ продължават да са световен терорист номер 1.
Анонимен
Няма нужда да ходите партизани във Венецуела. Само националната им гвардия, т.е. резервистите им са 4.5 млн човека и то въоръжени. Още Чавес им раздаде оръжие преди време, а после и Мадуро. Не ги мислете. Мислете за онея дето искат да им ходят неканени на гости.
Анонимен
В интернет има кубинска телевизия.Пуснете си,гледайте......