Започва цялостна рехабилитация на халето за регистрация на автомобили на "Пътна полиция"-Шумен и на административната сграда до него. Основен ремонт на двете не е правен от завършването им през 1985 година.
Полицията пусна обществена поръчка, на която кандидатстваха 22 строители. За победител вчера бе обявена фирма „Светлана Кос“ ЕООД от Самоков с оферта за 187 835 лв. без ДДС.
Дейностите по ремонта включват подмяна на дограмата с нова, шпакловане и боядисване на стените, полагане на нова двупластова хидроизолация на покрива, премахване на коминските тела, подмяна на улуците, полагане на външна топлоизолация и на финална минерална мазилка на долепените административна сграда, хале за регистрация на ППС и пристройка. Ще се сменят вратите на халето, като височината на отворите им ще се увеличи с 30 см, за да могат да влизат и по-високи превозни средства.
Ремонтът е финансиран със средства от Фонда за безопасност на движението. Срокът за извършването му е 2 месеца след подписване на договора.
От сектор „Пътна полиция“-Шумен уточниха за ШУМ.БГ, че ремонтът ще се извършва поетапно и няма да възпрепятства регистрацията на пътни превозни средства, като ще се създаде организация за нормалното протичане на процеса.
ШУМ.БГ

Коментари
мечо бокса
даго сабориат. навремето брачед ми падна във този канал със калибрата със окачване
Анонимен
Трябва целият район да се реновира. Думата за КАТ е една - кочина. Чудя се как работят служителите в тази мизерия.
Dessca
Мизерия и направо с опасност за живота работят две женици към социалните в Тракията.
В КАТ си е супер, свинщинита я правят идващите за регистрация и книжки.
Loveca
Колко струва ?
Анонимен
Да увешичат капацитета, по бързо да става
Сс
Нещо смърди тази поръчка, смениха ролетните врати с нови преди година. Явно краденето налага да се подменят отново.