Осминафиналите в Шампионска лига продължават и тази вечер с втората порция мачове. След като снощи научихме имената първите четири тима, класирали се за четвъртфиналите, днес ще научим и останалите 50%, които ще оформят следващата фаза на елиминациите.
Два от реваншите изглеждат просто протоколни, имайки предвид как завършиха първите срещи преди седмица, но пък за сметка на това интригата е жива в другите две двойки.
Германската машина Байерн (Мюнхен) разби Аталанта с 6:1 като гост преди седмица и по принцип този втори мач би бил протоколен, ако ги нямаше сериозните вратарски проблеми, които баварците изпитват. До последно не се знае кой ще застане под рамката за Байерн, но дори това да е юноша на клуба, италианците пак ще се нуждаят от чудо, за да нзаваксат петте гола пасив отпреди седмица.
Сходна е ситуацията и в Северен Лондон, където Тотнъм посреща Атлетико (Мадрид). След като преди седмица "дюшекчиите" също бяха категорични, повеждайки с 4 гола още преди средата на първото полувреме, а после в крайна сметка печелейки "само" с три за 5:2.
За сметка на това в останалите два мача в сряда вечер интригата е жива.
На "Камп Ноу" Барселона приема Нюкасъл след 1:1 в Англия преди седмица, а това ще бъде трета среща между тези съперници в евротурнирите този сезон, след като те играха и в основната фаза на Шампионска лига (2:1 за Барса като гост). В исторически план обаче "свраките" нямат каквато и да е успеваемост на този стадион - в двете си гостувания досега те неизменно губят (0:1 през 1997-а и 1:3 през 2002-а).
Ливърпул и Галатасарай също ще се изправят за трети път един срещу друг в Шампионска лига от началото на сезона. И колкото и странно да звучи на първо четене, мърсисайдци имат две загуби в двата мача досега - все с 0:1. За "Джим бом" това ще бъде трета визита на "Анфийлд" в историята на съперничеството между двата отбора в най-силния турнир в европейския футбол, като досега те имат един равен (0:0 през 2002-а и едно поражение с 2:3 през 2006-а).
Програмата за сряда вечер в родния ефир изглежда така:
19:45 Барселона - Нюкасъл по bTV Action
22:00 Байерн (Мюнхен) - Аталанта по RING
22:00 Ливърпул - Галатасарай по bTV Action
22:00 Тотнъм - Атлетико (Мадрид) по Voyo
Дир.бг

Коментари
Добави коментар