Христо Дечев: Продава се „на сляпо“, за да се пълнят бюджетни дупки
Общината компенсира неизпълнения на приходите с продажбата на общински терени. Излиза, че се продава „на сляпо“, за да се напълнят бюджетните дупки. Това заяви общинският съветник Христо Дечев днес на заседания на Постоянната комисия по бюджет и финанси при разглеждането на представения от общинска администрация отчет на бюджета за 2008-ма.
Дечев упрекна кметския екип, че е пренасочил 600 хил.лв. от парите с инвестиционно предназначение към други дейности. “Ако вървим по този начин, през следващите години Общината сериозно ще ограничи ресурсите си за развитие“, каза Дечев. Той поиска информация и за 2 млн.лв., които от отчета не става ясно за какво са изхарчени., както и данни за това колко жилища и на каква стойност са продадени, за да се отдели същата сума за ново строителство.
Заместник-кметът по бюджет и финанси Александър Генчев обяви, че приема забележките и поиска време да се подготвят допълнителни справки. Затова бе решено Комисията да не взема решение днес, а да се събере отново във вторник.
ШУМ.БГ
Като знам какво развитие имаше в общината през последните 8 години/благодарение на Дечев и Златев/се чудя как има очи да критикува.Целия град знае,че може само да краде.
Ха сега пак Дечев ви виновен. Ако не бяха Дечев и Златев тея сертификати/за кредитен рейтинг/ дето са ги изцопали на сайта на общината нямаше да ги има.
Коментирайте липсите по доклада, не стреляйте на сляпо
Продавало се било на сляпо.Ами дето той продаде такова хубаво предприятие като бившата АЛУМИНА и то за вълти стотинки.За такъв безкруполен мошенник като Христо Дечев дори затвора му е малко,ама няма кой да му се опъне...
Коментари
общинар
Дечев ако върне парите който откраднаха с Вилма и Златев за 8 години , ще има пари в бюджета за 10 години напред.
Анонимен
Дечевата работа стана крадеца вика дръшайте крадеца.
123
Като знам какво развитие имаше в общината през последните 8 години/благодарение на Дечев и Златев/се чудя как има очи да критикува.Целия град знае,че може само да краде.
?
администрацията пак ли не е представила необходимата информация? щях да се очудя ако го беше направила !
цома
Ха сега пак Дечев ви виновен. Ако не бяха Дечев и Златев тея сертификати/за кредитен рейтинг/ дето са ги изцопали на сайта на общината нямаше да ги има.
Коментирайте липсите по доклада, не стреляйте на сляпо
цома
общинар и 123, кажете ми един по-добър икономист от Дечев.
до цома
Много по-добър икономист от Дечев е Митко Киров.
темида
напълно подкрепям коментара:"крадеца вика дръще крадеца
темида
Продавало се било на сляпо.Ами дето той продаде такова хубаво предприятие като бившата АЛУМИНА и то за вълти стотинки.За такъв безкруполен мошенник като Христо Дечев дори затвора му е малко,ама няма кой да му се опъне...