Ще слагат скоби за неправилно паркиране в Шумен
На автомобилите, паркирани на забранени места, вече ще се поставят скоби. По същия начин ще се блокират и коли, чиито собственици отказват да платят таксата за паркинг или просрочат времето, за което са платили.
Промяната е заложена в новата Наредба за организацията на автомобилното и пешеходно движение на територията на Община Шумен.
Освобождаването на автомобила ще става веднага, след като се плати таксата за паркиране и разноските за монтаж и демонтаж на скобите. Наредбата се допълва и с текст, регламентиращ преместването на автомобили с камион за репатриране. “Паякът” ще носи колите до охраняем паркинг, от където ще се освобождават след заплащане на такса. Вносителите на предложението от администрацията на кмета не посочват размера на сумата за освобождаване на скоба и таксата за репатриране.
Припомняме, че края на януари Общинският съвет гласува 35 хил.лв от бюджета за купуване на “паяк”. С него ще оперира общинското предприятие “Паркинги, гаражи и благоустрояване”.
Промените в Наредбата ще бъдат гласувани от местния паламент в края на март.
ШУМ.БГ
1088
30
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
1
Излишни разходи от джоба на бедните данакоплатци.Тези скоби и паяци не хващат луксозните возила на богатите.Богати в Шумен станаха най_големите сополанковци,които не работеха, откраднаха и станаха кредитни милионери.
аз
ще ги заболят ръцете да гласуват
Анонимен
до колкото си спомням тея скоби ги забраниха и никаде вав страната не се ползват но то шумен не е във балгария :D
куню
Аз пък приветствам поставянето на скоби на нагло паркиралите по тротоарите автомобили. Дори посочвам две места, при които аз съм затруднен от тях - около пощата на автогарата и улица "Мадара" в района на бившата дивизия.
Иван
Ами,то в целия град колите са паркирани по тротоарите.Направо си вървим по цредата на улицата.
123
Идеята е чудесна, приветствам я.В този случай половината коли в Шумен ще се сдобият със скоби.Защо ли си мисля, че не на всички коли ще се случи това?Хайде да се хванем на бас,че за лъскавите и скъпи автомобили няма да има скоби.Очаквам в най-скоро време да се движим спокойно по тротоарите, а и около автобусните спирки да няма паркирани автомобили.
adams
До анонимен
До колкото аз пък си спомням май не са ги забранили, що не опиташ да спреш на синята зона в София и да просрочиш времето на талончето да видим какво оранжево железце ще имаш на предната гума - май му викаха скоба ? А чесно казано нека да има подобни мерки защото доста джигити се навъдиха в нащия град,но дано тези мерки важат и за лъскавите колици !
ЗА поставянето на скоби
Голям хаос се получава в пиковите часове !
пришката
Гласували сте бюджет от 35000лв за паяк,ама този паяк ще е 2-ра ръка,той ще е 2 дена на работа-5 дена ще е в ремонт.По добре да се гласува 80000лв за такъв паяк и когато има работа/такава със сигурност ще има/т.е. паяка за 2месеца мах ще си изкара парите.И задължително паяка да мине първо по ул.Добри Войников/адвокатската колегия/ и ул.Карел Шкорпил/военното училище/Една седмица там да се движи паяка и готово.Пари не искам за този ъкъл нито пък ме канете като депутат в местния/шуменски/парламент.Ще откажа.