Туберкулозата в Шуменско намалява
Броят на заболелите от туберкулоза в Шуменско продължава да спада. През 2009-та коварната болест е поразила 35 души – 4 по-малко от 2008-ма. Заболеваемостта в областта е 17,9 на 100 000, което е двойно по-малко от средното за страната. Данните бяха изнесени на пресконференция в сградата на РИОКОЗ, посветена на днешния Световен ден за борба с туберкулозата.
По този повод от Областния диспансер по пневмофтизиатрични заболявания организират седмица на отворените врати. До петък всички желаещи могат да си направят безплатни прегледи и изследвания за туберкулоза в приемно отделение на диспансера на ул. “Васил Априлов” 63.
“Добрите показатели по отношение на заболеваемостта в Шуменско се дължат основно на дългогодишната добра практика и традициите на диспансера ни в лечението на болестта”, каза началникът на Пневмофтизиатрично отделение д-р Корнелия Николова. Тя се похвали с добрите възможности и база на обновения тубдиспансер в Шумен, като подчерта, че той разполага с най-модерния в страната рентгенов апарат.
ШУМ.БГ
914
14
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
pacient
Nai golemia cpecialist v tazi oblast za severoisto4na Balgaria si ostava d-r Kremen Kal4ev iskame da go pozdravim.Na Tubbolnicata i shumenci ostanalite gradove samo mogat da ni zavijdat.S takiva lekari i s takava savremenna tehnika i ne na posledno sgrada shte se protivopostaviate na tezi zaboliavania.
aз
Искам да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ на всички лекари от туб диспансера ,те са едни невероятни лекари полагат страхотни грижи за болните .
невииния до аз
Ти си голям пич братле ! Къде, мога да те намеря ?
аз
до невинния,
този горния пише от мое име, калинка без точки.
а що се отнася до статията, верно е , от както седатчо отговаря за здравеопазването.всичко намалява
невинния
И при мене е така, някой ме копира.Това аз не съм го писал!!!Момче не пиши от наше име, ако искаш нещо 24 часа ела в градската.ха ха ха
друг
Брей, вие угаждане нямате - като е добре, защо е добре, ако е зле, защо е зле! И хубавите неща сте готови да критикувате.
аз
до другия,
виж коментариите за катето, всички поздравиха майка ми, но впоследствие се оказа, че катето, не е чак толкова заслужила, та преди да пишете нещо мислете
до аз и тн.
какво е значението как ще се пиша ,аз или .... саита да не би да е твои ? че правите забележки кои как да се пише.хаха аиде чао от мен
невинния
Кой си ти бе МОРУК!!!