Шуменските катаджии погват шофьорите без книжка и родители, които предоставят колите си на неправоспособните си деца. От утре до 15-ти юни ще се следи засилено и за мотористи без каска. Това са част от мерките, които полицията предприема за Деня на детето - 1 юни. Акцията под надслов “Ваканция! Да пазим живота на децата на пътя!” бе представена пред журналисти днес от шефа на сектор Пътна полиция-Шумен гл. инспектор Данчо Димитров.
"През първите четири месеца на 2010 година са установени 504 неправоспособни водачи. Това означава, че средно на месец броят им е 126", каза Димитров и обясни, че летните месеци са характерни с рязкото увеличение на ПТП, включително с деца и юноши. "Децата до 14-годишна възраст пострадват най-често като пешеходци, когато са в игри навън, при неправилно и внезапно пресичане на платното, а юношите от 10 до 17 години – като водачи на велосипеди, мотоциклети и мотопеди", каза шефът на КАТ. Той представи статистика, според която през 2008-ма година при ПТП са загинали 4 деца пътници в автомобили, 2 неправоспособни водачи на леки автомобили и 1 дете на триколесен велосипед. За щастие през тази година няма смъртен случай с дете. Една от основните причини за възникване на ПТП със загинали деца през последните 2 години е управление на МПС от неправоспособни водачи, предупредиха от полицията.

Главен инспектор Данчо Димитров
ШУМ.БГ
Коментари
SS
Дали ще осъдят някой който за десети път са го хванали да кара пиян или без книжка? Въпроса е реторичен. Мога да карам пиян и без книжка и то с години, защото знам че нищо няма да ми се случи. Но не е в това въпроса. Сега хукнали майките да глобяват, нека зададем въпроса дали навсякъде има подходяща среда за пресичне. Разкопан град, тотална липса на тротоари, а КАТ тръгнали да се занимават с майките. Защо най-сетне не се започне масово глобяване за неправилно паркиране или за спиране на тротоарите?
Шумналията
Нека се качат на платото и да видят какво става по пътя от Стария град до Паметник "1300г. България"! Всяка втора кола - управлявана от жена, а до нея седи мъжа й и я държи за ръката, та да не изпусне осевата линия. Направо си е училище за бъдещи шофьори!
А пистарките хвърчат на ята.
Само от тази отсечка може да се заработи яка премия за всички от КАТ-Шумен.
КАТ
ДА ОТИДАТ ПО СЕЛАТА ДА ВИДЯТ ЗА АККВО СТАВА НА ВЪПРОС ИВАНСКИ ЗЛАТАР СМЯДОВО (УПС ГРАД ОТ СЕЛСКИ ТИП) ТАМ 95% ОТ ХОРАТА КОИТО КАРАТ КОЛИ СА БЕЗ КНИЖКИ НА ПО 5-6 БИРИ...
любопитен
Къде по центъра има пешеходни пътеки?Защото никъде няма прясно боядисана маркировка.Шофьорите имат правното основание (например на Руския)абсолютно да не спират на преминаващите пешеходци.Също на Руския е необходимо да има маркировка, за да знае всеки за коя лента да се бори за включване в кръговото.Тия,които идват от гарата и искат да се включат в кръговото се надпреварват помежду си за една лента.Това се получава от това, че острова от страната на Барака е малко по-голям от необходимото и отделно няма никакво боядисано очертаване на лентата,която трябва да поддържаш.Примерно две ленти около острова с необходимата ширина и веднага ще се види дали примерно пред Барака паркираните имат място върху лентата за движение.Ще се види и къде трябва да изчакват(тоест да спрат) включващите се от старата мототехника.Минаха вече два месеца от стоплянето на времето.Ние сме град 2км.на изток и 2км. на запад.-за нула време се боядисват основните кръстовища.
до шумналия
абе дали е мъжът и.....и за къде я държи?
румен
значи вече може да се кара без предпазен колан, важното е да имаш книжка. Не знам дали е за шега...Но определено с тези кампании от КАТ направо ме убиват. Не трябва ли през цялото време да проверяват за книжки, а не само когато има акция.Същото е и за предпазни колани, и за фарове и т.н. - всичките им тъпи акции. Да пишат и колко време ще глобяват майките - 1 седмица или повече. И да престанат да се крият под сенките и да събират пари....
хей
Пълно е с хлапета на мотори! Отидете на платото, пък и из рада ги има...
четиво за кметове
На руския и на кристал движението на колите трябва да мине под земята в тунели.Ето една задача за бъдещите кметове.
аз
как от толкова млади и снажни полицаи, намерихте този 60г. беззъб полицай. любо махай ги такива, стари,грохнали, с лош външен вид, такива които са не лоялни към мвр
дучев- дидо въшката
т. иванов- некадърен, простоватичък
н. николов, митьо черния- стари, немощни
райчинов- мързел, с униформа на улицата
и др. такива
полицаят на снимката даже се е объркал, вместо да спре цивилнияц автомобил, спира патрулката