Всички общински координатори на “Атака” в Шуменска област подадоха оставки от ръководните си постове. Те заплашиха, че ще напуснат и партията, ако Волен Сидеров не се оттегли. Това стана на пресконференция днес, организирана от шефа на шуменската структура Румен Русев. На нея присъстваха бивши атакисти от Русе, Ямбол и Габрово.
Ако до 15 дни Волен не си подаде оставката като председател на “Атака”, ние ще си тръгнем и ще ни последват всички симпатизанти, декларираха единодушно общинските координатори. Според тях лидерът им предал националистическата идея. Конкретен повод за недоволството им станало назначаването на доц. Веселин Панайотов за областен координатор за Шуменска област преди месец. Той бил абсолютно непознат за членовете на партията и бил спуснат отгоре “като парашутист”. Панайотов дори не бил подал заявление за членство в партията. Бившите вече общински координатори заявиха още, че отказват да му предадат каквато и да е документация на структурите по места.
"От първия ден до днес от централата не ни е преведена нито една стотинка, нито един лев за издръжка. На всички митинги, на всички мероприятия ходихме с наши коли и с платени от нас автобуси. Правили сме го за каузата. Клел съм се пред паметника на Левски и лично пред Волен, но той ни предаде”, каза Румен Русев и прогнозира, че накрая Сидеров ще си остане самичък в партията.
Русев отново подчерта, че заповедта общинските съветници на “Атака” да подкрепят докладните на кмета Красимир Костов е била дадена от Волен Сидеров. Въпреки сегашните несъгласия с лидера обаче, шуменската организация на партията на 22-ри октовмри взела решение да гласува "за" искания заем от общинска администрация в размер на до 30 млн.лв. “за развитието на града и за доброто на шуменци”.
Румен Русев отрече да се готви за влизане в друга политическа организация.
ШУМ.БГ

ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
puu nai setne
alo alo
Kakvi sa tezi prebiti mucuni be, tova li e Ataka. Jalka rabota. Bashta sin vui4o plemenik i liubovnica.
Goshko
Rumen4o razkazaa ti sa depesarskata maika.
Тако
Румен Русев, защо не е в затвора за педофилия?
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
Руменчо
Верно защо този не е в затвора?Турско мекере.Гласува с ДПС и БСП!Рязан по душа!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
ехееее
Я-я-я-я наша Горанка-Каспичанка и тя там!Тя оправи сина си че хукна политиката да оправя.Бряя,бряя,бряя,нея я уволниха от БДЖ за присвояване на сума в големи размери а сега кординатор станала.За туй така вони АТАКА-та.Пази боже сляпо да прогледне-дядо Вазав го каза на времето и е много прав.Айде със здраве и дано и другите политици дето ни управляват не приличат на нея!Сакън!
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата