Местят сесията на 10 август, заради актуализацията на бюджета
Сесията на местния парламент да се проведе на 10 август, реши днес Консултативния съвет към Общинския съвет в Шумен. Причината юлското заседание да се проведе през август е актуализацията на бюджета, която ще бъде направена, когато парите за Търговския дом бъдат преведени по сметката на общината. Припомняме, че вчера на пресконференция кметът обяви, че парите се очаква да бъдат преведени до този четвъртък.
36 точки ще разгледат съветниците на предстоящата сесия, като освен важната за бюджета актуализация влизат още и приемането на окончателния проект за Общ устройствен план на Шумен. Местният парламент ще гледа и промяна в Наредбата за определянето на местните такси и цени на услуги, както и промяна в Наредбата за устройството и управлението на гробищните паркове. По предложение на председателя на Общинския съвет Даниела Русева в актуализацията на бюджета ще бъдат включени и 35 хиляди лева, необходими за честването на 100-годишнината от скаутското движение, която ще се проведе от 14 до 21 август. „Тогава се очаква в града да пристигнат над 1000 души от цял свят, а сумата ни трябва за изграждане на въжен парк, поставянето на химически тоалетни, както и други консумативи“, заяви ръководителят на шуменския скаутски клуб „Мадарски конник“ Добромир Драев, който присъстваше на днешното заседание. Освен това, към съветниците е отправено и предложение скаутския лагер да бъде освободен от плащане на данъци и такси към общината. 7 199 лева ще трябва да отпуснат съветниците от бюджета на общината за реализацията на проект „Шумен – живият град“, което е 5% от общата стойност - малко над 450 000 лв. На вниманието на съветниците ще бъде предложена и докладна за определянето на концесионер за проектиране и изграждане на всички улици в „Индустриален парк Шумен“.
ШУМ.БГ
1161
4
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
diamant
Саааааааааааамо местят тия! А това, че някои хора чакат да им се одобрят молбите на великата общиснка сесия? Местят от единия крачол да в другия!!!!!!!!!!
zoro
костов напосни общината . помярски работи не искаме в шумен. стига краде.едно че изпи алкохола в шумен друго че си си вдигнал много комисионните. кради по малко .ти знаеш за какво става на вапрос.до всички читатели ,бадещето на шумен се решава на язовира на шошо.ако искате да ви лагат .гласуваите за крско пяндето.дано не ставам алчен като него .долу краси коръпцията >мале колко заблудени хора има в шумен>дано прогледнете на изборите>амин
* Коментар транслитериран от системата
0 0кеc
Какво ли ще стане ако не преведат, така важните за бюджета на общината пари? Какво ще актуализират?
гоги
този зоро да не от дивдядово помияр..........