Цв. Цветанов: Категорично няма противоборство между Дянков и мен
Категорично няма противоборство между Дянков и мен. Защо смятате, че двама души трябва да имат винаги едно и също мнение, заяви пред БНТ и Дарик радио вицепремиерът и министър на вътрешните работи Цветан Цветанов.
Не смятам, че темата сигурност трябва да превръщаме в тема за говорене в свободното пространство, добави Цветанов. Защото виждате какво се случи, например, във Великобритания. Българското правителство и парламентът са тези, които определят бюджета на страната. Цветанов посочи, че всяко едно от министерствата дава своите предложения за бюджета. После предложенията за бюджета се внасят в НС. Трябва да има сериозен дебат по темата. Внася се в НС и има сериозен дебат, повтори вицепремиерът и вътрешен министър.
Всяко едно решение трябва да бъде колективно и тогава, когато има различни мнения, това не смятам, че е конфликт, категоричен бе вътрешният министър. Това е като в семейните отношения - когато вземате определено решение, трябва да знаете какви са последствията.
Винаги когато взимам решение, търся максимално мнението на колегите, за да се вземе най-правилното решение, заяви Цветанов. И затова последните структурни решения, свързани с реформата в МВР, ги взехме след сериозни анализи и дебати. Защото демотивацията и липсата на политическа воля през последните 20 години доведоха МВР до този хал, каза още той.
С решението за затваряне на бургаската рафинерия "Лукойл - Нефтохим" можеше да застрашим сигурността на страната, счита вицепремиерът и министър на вътрешните работи. Според него в страната има запаси за нормална работа на системите един месец, но ако кризата се е била задълбочила, е можело да възникне сериозен проблем. Когато се взема подобно решение, трябва да има ясен план за действие. МВР дължи 8 млн. лева на "Лукойл", съобщи още вътрешният министър. Вече е разработен план за разсрочено плащане.
За убийството на Яна Кръстева в Борисовата градина Цветанов каза: "От всичко, което беше намерено на местопрестъплението, при убийството на Яна, изолирахме ДНК-профила". Това, че информацията относно разследването бе разпространена в медиите, е заради обществения интерес, заяви още министър Цветанов. "Всичко, което прави МВР и секторът за сигурност е изцяло воден от обществен интерес. Защото всичко, което искаме да гарантираме като сигурност и като спокойствие на гражданите, това е да си свършим нашата работа". Подробности около другите 11 случая на убийства в столицата, които бяха разкрити, не бяха огласени, защото нямаше обществен интерес, поясни Цветанов.
Изземването на веществените доказателства от местопрестъплението е началната фаза на разследването. Ако имаше пренебрегване от разследването, нямаше да бъдат иззети веществените доказателства и да нямаме нито една находка, и всичко щеше да бъде опорочено. "Доволен съм как се движи разследването досега. Единственото, което дължим на бащата на Яна, който беше най-адекватен и най-истински за оценката си, за положението на страната. Защото имаше едно интервю, което той даде и на въпрос, кой е виновен, той каза, че виновни сме всички, които сме участвали в този преход последните 20 години", каза Цветанов.
Решението за спирането на даренията в МВР не съм го взел под натиск, категоричен бе министърът. "Решение никога не вземам под натиск. Това, което направихме, е да запознаем обществеността със спекулациите в публичното пространство относно даренията". От началото на годината от ЕС сме получили 15 милиона и 300 хиляди лв., посочи Цветанов. Тук в страната ни 247 хиляди лв. са парите, които са постъпили като дарения в МВР - кеш и в натура като горива, като консумативи. Спекулацията, че сме получили тук в страната 6,5 милиона лв. като дарения, не отговаря на истината. Това са пари от ЕС, категоричен бе той. Подходът с даренията е същият като например с партия ГЕРБ, каза Цветанов. Ние преди разчитахме на даренията, които получавахме, за да участваме в съответните избори, защото трябваше да имаме някакъв бюджет. Предишният парламент прие закон, който да ограничи тези дарения. И от тогава ние не сме получили нито едно дарение като партия, защото вече имаме субсидия от държавата, допълни Цветан Цветанов.
Политическа партия ГЕРБ си поставят цели, които са реалистични, заяви вътрешният министър относно предстоящите избори. Досега президент не се избирал без гласовете, без подкрепата на ДПС. Досега всичко това, се случваше по този начин. Но този монопол на ДПС трябва да се разбие, каза още той. "Ние сме национално отговорна партия и искаме да стигнем до всички граждани, независимо от тяхната етническа принадлежност. Ние имаме стратегия, имаме план за действие. За мен е важно да постигнем резултати подобни на 2007 г., ние бяхме тогава най-силната политическа партия", каза Цветанов. /БГНЕС
232
1
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
П.Славейков
разбира се, че няма - и двамата са мръсници от клса, и некадърници!
Дянков само дето си няма личен певец да му пее хвалебствени оди.....