Шуменската прокуратура извършва проверки за нарушения на изборния кодекс
Две проверки е започнала шуменската прокуратура за констатирани нарушения на изборния кодекс, сочи представена справка на Прокуратурата за водени досъдебни производства и проверки с оглед престъпления против политическите права на гражданите /чл.167-чл.169г от Наказателния кодекс/ във връзка с изборите през 2011година, съобщава БГНЕС.
Първата проверка е започнала на 28 септември и тя е свързана с подадени сигнали за попълване на удостоверения за настоящ адрес на лица, нямащи такъв, без присъствието на титулярите, като удостоверенията се попълват от секретарите на кметства по населени места.
Вчера шуменската прокуратура е започнала и втора проверка за оказан върху семейство натиск да гласуват за определена политическа партия от началник по месторабота.
ШУМ.БГ
2343
11
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
ДЕСЕБАР
ам като нямате наши доброволци гласоподаватели, какво да правим !??
ДЕСЕБАР
нямаме исках да кажа.... развълнуван съм от проверката и се притесних
Анонимен
И в град Плиска има такива регистрации на около 50 души. Прокуратурата да действа. По адресите ще разбере на кой кандидат за кмет са тези НЕЗАКОННИ действия.
до анонимен
то за това ли не са залепени избирателните списъци на избирателните секции-за да не можем да ги видим.
Анонимен
Добре де, кажете в кои населени места са престъпленията!
Кои са партиите, тарикатчета?
Кои са кметовете, дето карат секретарките си да пишат....???
123
колкото коментара толкова ще гласуват за герб. насила хубост не става.
* Коментар транслитериран от системата
4 2Велик
КОЯ ПРОКУРАТУРА - РАЙОННА ИЛИ ОКРЪЖНА ???
Добре, че в Шумен няма и апелативна :)
хохохо
Сигнал до прокуратурата във връзка с нередности, свързани с дългосрочния облигационен заем от 7.670 млн. евро, изтеглен от община Шумен, са внесли областният управител Димитър Александров и общински съветници, твърди в броя си от 30 септември 2011 г. в. „България днес”.
„По закона за общинския дълг всички средства от заеми трябва да са вложени в държавни ценни или в общински ценни книжа. На питане на председателя на групата на ГЕРБ в общинския съвет в Шумен проф. Добрев, кметът е отговорил, че 670 хил. евро от облигационния заем са на депозит при лихва до 4%. Това е противозаконно. Кметът Костов нарушава Закона за общинския дълг”, твърди пред вестника Димитър Александров. На същото мнение е и общинският съветник Светлозар Петков. „Вече сме депозирали документите в прокуратурата. Тя е тази, която ще каже дали има извършено престъпление”, казва той.
Според публикацията, озаглавена „Шуменският кмет на прокурор”, полицията проверява Красимир Костов и за нередности в обществена поръчка за доставка на дизелово гориво във всички детски градини и част от училищата в Шумен. „На състезанието се явили три фирми. Печели ямболската „Омакс”, за която се предполага, че е близка до кмета”, пише „България днес”. Пред изданието Димитър Александров обяснява, че „първоначалното условие на общината беше, че ще изплати парите за дизеловото гориво 300 дни след доставката му. Това стана причина двете фирми, които впоследствие загубиха, да предложат по-високи цени. В крайна сметка спечели „Омакс”, но общината й плати парите веднага, а не след 300 дни”.
Изданието твърди, че от полицията подозират, че ямболската фирма е ощетила общината, тъй като е получила пълната сума за нафтата, без от нея да е приспаднато намалението на горивата. „В Шумен говорят, че „Омакс” се ползва със симпатиите и на червения депутат Стоян Проданов, който се раздели с имунитета си, след като срещу него започна разследване за присвояване”, пише всекидневникът.
„Кметът на Шумен Красимир Костов попадна в полезрението на полицията и за договор с фирма „Титан Пауър”, инвеститор в местната „Топлофикация”, който се оказал коронно различен от одобрения на общинска сесия”, твърди още „България днес”. Според публикацията огромната разлика била в санкциите за ТЕЦ-а при неизпълнение на договора. „Справка с решението от сесията обаче показала, че там е вписана неустойка 100 хил. лв., а в договора към нея е добавена една нула и сумата става 1 млн. лв.”, пише таблоидът и допълва, че се очаква „разследващите да отговорят на въпроса на какво се дължи грешката , която като едното нищо е могла да ужили общината с 900 хил. лв.”.
„България днес” твърди, че е потърсил Красимир Костов за коментар, но първоначално мобилният му телефон бил изключен, а по-късно давал само свободен сигнал. „В коментарите си пред шуменските медии Костов обяви, че всичко около тегленето на облигационния заем е извършено в рамките на закона”, отбелязва таблоидът.
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата