С тържествен ритуал по поднасяне на венци и цветя пред паметника на Нанчо Попович пред читалище „Добри Войников” ще бъде отбелязан днес Денят на народните будители. Официалната церемония ще започне в 11 ч. Слово ще произнесе доц. Николай Димков, преподавател в Шуменския университет „Епископ Константин Преславски”.
Час по рано, на втория етаж в сградата на община Шумен, НЧ "Напредък - 1869" ще открие изложба на тема "България в шевици и интарзии".
Шевиците са дело на участнички в клуб „Българка” към читалището, а интарзиите, на които са изобразени ликове на исторически личности, са изработени от семейство Матееви от Шумен.
ШУМ.БГ
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
аз
учителките да почерпят, ако не и друго