Пострадалите израелски туристи заминаха за Тел Авив
Израелските граждани, пострадали при атентата на летище "Сарафово", излетяха за Тел Авив от бургаския аеропорт. На борда на българския правителствен самолет има и лекар, предаде кореспондентът на БГНЕС.
30 са израелските граждани, които бяха настанени в лечебни заведения на територията на Бургас и които бяха транспортирани с линейки и автобус до бургаското летище за полета към родината им. През нощта трима ранени бяха транспортирани със самолет в София. Няма пряка опасност за живота на останалите пострадали при атентата, настанени в бургаската болница.
Вчера към 17.25 на летище Сарафово в Бургас автобус с израелски туристи бе взривен. Жертвите на атентата са осем. На място загинаха шестима души, граждани на Израел. Сред загиналите е и шофьорът на взривения автобус - 36-годишният български гражданин М.К. На място загина и предполагаемият атентатор, чиято самоличност тепърва ще се установява.
В Бургас е обявен ден на траур в памет на жертвите и пострадалите. По заповед на кмета всички празнични събития и инициативи, предвидени за тази дата, са отменени, а знамената на общинските и публични сгради ще бъдат свалени наполовина в знак на съпричастност. /БГНЕС
Коментари
Добави коментар