Най-старият хипопотам умря на 62
Най-старият известен хипопотам в света, женска на име Дона, почина в четвъртък на възраст 62 години. Това е с двадесет години повече от средната продължителност на живота на тези животни, съобщи зоологическата градина в Ивънсвил /Evansville/, щата Индиана, САЩ.
"С голяма тъга обявяваме, че Дона, най-старият нилски хипопотам в плен, бе подложена на евтаназия тази сутрин", заяви директорката на зоопарка Амос Морис. Животното е страдало от тежък артрит.
Родена през 1951 г. на територията на днешния зоопарк в Мемфис /Тенеси/, Дона живее от 1956 г. в Ивънсвил, където прекарва остатъка от живота си.
АФП
437
0
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Добави коментар