Начална конкурсна цена от 100 хил.лв. Поемане на натрупаните вече към 20 млн. лв. задължения, депозит за участие – 50 хил.лв., банкова гаранция за добро управление от 1 млн. лв., запазване предмета на дейност за 3 години и размер на инвестиции през този период най-малко за 1 млн.лв.от подписването на приватизационния договор. Това са предложенията в докладната на кмета Красимир Костов за приватизацията на ТЕЦ-а, която ще се гласува на предстоящата извънредна сесия на 11 октомври.

Днес на заседание на Консултативния съвет, на което присъства и зам. кметът Митко Киров бяха представени на политическите сили правния анализ, приватизационната оценка и информационния меморандум на дружеството. Предстои документите и докладната на кмета да бъдат разгледани по комисии.

“В докладната залагаме на предложението за инвестиции, банковите гаранции, да няма промяна в предмета на дейност, да знаем и срока за старт на отполителния сезон. Важно е и поемането на задълженията, банковите гаранции, и кога това ще се случи“, коментира зам. кметът Митко Киров.
Според председателя на Общинския съвет Георги Колев три фирми са проявили инвеститорски интерес, като едната от тях е „Газпром нефт“ със седалище в Москва. „Фирмата е със собствени газови и нефтени находища, с клонове в други страни. Те проявиха интерес и водихме разговори с директора на дирекция „Енергетика“ от Москва и директора на фирмата от Белградския клон. Условието им бе за чиста продажба на 100%“, каза Колев. Той уточни, че за този отоплителен сезон да се стартира е теоретически и технически невъзможно, но са получили уверението, че това може и да се случи през тази година, ако няма забавяне в процедурата по приватизацията“. „Затова бързаме и насрочихме извънредна сесия, за да не забавим и публикуването в Държавен вестник. Стане ли това срокът за конкурса, който е 25 дни , започва да тече“, допълни Колев.
ШУМ.БГ