Гюл и Ердоган искат да се отмени забраната на забрадките във ВУЗ
Турският президент Алдулах Гюл и министър-председателят Реджеп Ердоган смятат, че забраната за носенето на ислямската забрадка в университетите трябва да бъде отменена, съобщава днес печатът.
Докато юристите и членовете на ръководството на тяхната управляваща проислямистка Партия на справедливостта и развитието разискват дали има основания да се отмени тази забрана в разработвания проект за нова конституция, президентът и премиерът заявиха, че тя нарушава свободата на личността. „Правото на висше образование не може да бъде ограничавано заради облеклото на една млада жена. Такъв проблем не съществува в западните общества, а в Турция съществува. Затова според мен първо задължение на политиците е да разрешат този проблем“, посочва Ердоган в интервю, в интервю, публикувано днес във в. „Файненшъл таймс“. /АФП
115
1
asdf
PGRpdiBjbGFzcz0iYWRzLXpvbmUiIGlkPSJhZHMtem9uZS16b25lMm5kcGFyYWdyYXBoIiAgCiAgICAgCiAgICAgCj4KICAgIAogICAgICAgIAogICAgICAgIAogICAgCjwvZGl2Pg==
Коментари
Хитър Петър
Следват чалмите, потурите, фереджетата иии....ВОЕННИТЕ!!!! И тия искат цивилизация и Европа? Да,ама не като казваше Бочуков !!!!! Тия като пърдят и като се уригват си пожелават да ти дойде на главата ....С последни усилия на мозъка си са измислили само ...калдаръма и искат Европа? Да правят съюз с Иран,Саудитска Арабия и Йемен!!!!