Закономерен развой на събитията след критиките и след серията демонстрации на инат. Така шуменският депутат от ДПС Четин Казак коментира за ШУМ.БГ оставката на правителството на Бойко Борисов.
„Днес вече осъзнаха, че понататъшните действия ще бъдат катастрофални и за гражданския мир и за държавния интерес“, допълни Казак. Той припомни, че ДПС още преди година и половина са апелирали за тази оставка, тъй като управлението на ГЕРБ е провал. Според него с действията си от последните дни и народът е дал подобна оценка. „Сега трябва да се спази конституцията – консултации с президента, определяне дата на нови избори и назначаване на служебен кабинет, което да подготви изборите“, заяви депутатът. Нито една политическа сила няма капацитета и не би трябвало да се ангажира със съставяне на самостоятелно правителство, според нас трябва да се назначи служебен кабинет, с независими политически експерти, заключи Четин Казак.
ШУМ.БГ
Коментари
Анонимен
Провал е това,че допуснахме да влезете в парламента.
ак47
превзехте шумен,сега пак искате и земеделието,,,гадове
Аз
Не мога да разбера ,как едно време се криеха че са турци.Беше ги срам да си кажат турските имена.А сега се правят на големи турци и мюсюлмани,които не ядат свинско и не пият алкохол само на приказки.Надъхват необразованите хора от селата че ако дойде герб на власт ще ги изселят и че ще им сменят имената.Не харесвам крайни хора нямам нищо против турците имам много приятели,но не надъхвайте хората един срещу друг.Знам че това ви е целта за да може да ги манипулирате и разделяте,
Аз
Всички сме Българи.Има много етнически групи ,но всички сме живели и ще живеем задружно.Такива като вас създават етническо напрежение гладни за пари и власт за сметка на бедните хора по селата.
Аз
Много мои приятели турци казват че са гласували за ГЕРБ и ще гласуват пак за ГЕРБ.Така че не всички са необразовани и може да ги манипулирате:)
999
Във фирмата където работя разтоварвахме камион от РТурция,шофьорът -турчин говореше много добре български и го запитах откъде е. Отговори ми аз съм от България от едно силистренско село, през 78 година се изселил в Турция и там живеел но също каза че е научил и двамата си сина да говорят на български което за мен заслужава уважение.А не като тези измислени турци дето като ги гледам и те не знаят какви са се опитват да настройват народа един срещу друг.
Невинния
Много охранен е тоя правозащитник бе.... видно от честите мандати в парламента ще да е.....
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
123
Как мазно се облизват фесовете и комунягите при мириса на власт. Чак не се усещат.