Ако Общинският съвет продължава да не приема план-сметката за сметопочистването, до два месеца ще сме поставени в невъзможност да изпълняваме концесионния договор и пред криза с боклука. Това каза днес управителят на „Титан БКС“ Христо Николов, който събра журналисти, за да предупреди за сериозното положение.
Според него става дума за увеличение на сумата, която общината трябва да плати за сметопочистване през 2013-та, с едва 230 хил.лв, които обаче са жизненоважни за концесионера. „Уведомил съм 120-те ни служители, ако е необходимо, ще ги пусна в неплатен отпуск“, каза Николов. Той хвърли основното обвинение към общинския съветник Христо Дечев от ГЕРБ, който е основен противник на ръста на парите за чистота.
„От началото на действие на концесионния договор всяка година сумата е била увеличавана с между 8 и 11 процента и това е на база повишаване на цените на гориво-смазочните материали и заплатите. Сега план-сметката е завишена с 4,3%“, обясни Христо Николов.
Той призова общинска администрация да внесе в местния парламент докладна за парите за чистотата още този месец. „Тези средства са изключително необходими, за да отговорим на очакванията на хората“, заяви още шефът на фирмата.
Припомняме, че план-сметката за чистотата бе внасяна на две сесии, но така и не бе одобрена. Тя е за малко над 3,5 млн.лв.
ШУМ.БГ
Коментари
kuramilapni
СУПЕР ДА ФАЛИРАТ ДАНО МАФОТИ....
До ОБЩИНАТА
Аз съм готов да плащам по голяма сума ДАНЪК СМЕТ но да започнат почистването първо на хората който работят в общината а след това и да почистят боклуците по улиците.
дечко
Това момченце освен да си играе с камиончето дето е под патешкия му нос друго не може.
Анонимен
ПУЙКАТА МНОГО СЕ ПУЙЧИ БРЕ, ПУЙ ПУЙ ПУЙЧЕНЦА
Анонимен
Този Дечев се мисли за финансиста на общината и пречи, пречи...
Комунист
Комунягите да върнат парите които ги окрадоха от ТЕЦА и ще има поне 10 години да чистят без пари
ШУМ.БГ
Този коментар бе изтрит заради неспазване на Правилата
кандидат за концесионер
При тези суми съм готов от 1 август да заменя стария концесионер.
Анонимен
тия гербисти здрава тояга ще ядат скоро време