Близо 5000 шуменци са взели участие във всички дейности по проекта “Шумен – живият град”. Това обяви на заключителната за проекта пресконференция Максим Бехар, управител на “М3” ООД.

“Сбъдна се една от мечтите ми – да направя нещо за Шумен и то да остане за шуменци”, обобщи известният пиар специалист. Бехар допълни, че събитията, които се осъществиха през 8-те месеца на проекта, ще представят града ни в една по-добра светлина в надпреварата ни за Европейска столица на културата. “Смея да кажа, че на 99% сме изпълнили всички планирани дейности, а именно промотиране и организиране на иновативни културни събития”, заяви още Бехар.

Проектът „Шумен – живият град“ на стойност 491 хил. лв. се финансира от Европейския фонд за регионално развитие и от държавния бюджет на Република България.

Днес бе представена и още една инициатива по проекта, озаглавена “Това е моят род” - софтуер, който ще предостави на потребителя лесен запис и визуализация на родословното му дърво. Програмата е инсталирана на 10 компютъра в РБ “Ст. Чилингиров”. В софтуера „Това е моят род“ можете да добавите имената на роднините си, техни снимки и факти от живота им и да ги представите под формата на родословно дърво.

Благодарности към фирмата-изпълнител изказа и зам.-кметът по култура Живка Тонева, която обобщи трите цели на “Шумен – живият град” - промотиране на иновативни културни събития, реализацията им и закупуването на подвижна сцена, която ще остане в Шумен.

“Финалът на проекта не означава край на всички дейности, които радваха шуменци през тези месеци, идеята ни е да постигнем устойчивост на започнатото, като сме предвидили подобни прояви и през следващата година – ще продължат и 12-часовите концерти, и уличните спектакли, фотодесантът и др”, каза още зам.-кметът Тонева.

ШУМ.БГ