Един от големите университети в Ирландия реши да даде възможност на тихите студенти да живеят несмущавани от пиянски веселби.
Университетът в град Корк от началото на учебната година започва пилотен проект за "безалкохолно" общежитие.
Обитателите му ще трябва доброволно да приемат неучастието си в шумни купони и приятелски разпивки. Те ще трябва да попълнят специално заявление и да посочат в него причините, поради които не им харесва да живеят в "нормално общежитие", отбелязва ИТАР-ТАСС.
За спазването на реда ще следят самите студенти, така че не става дума да се използват някакви дрегери за откриване на алкохол или други подобни методи от университетските власти.
Нарушителите на "тихите" правила ще бъдат наказвани. Не се посочват подробности за наказанията, но може да се стигне и до изключване от университета. /БГНЕС
Коментари
Добави коментар