Григор Димитров приключи в 1/8 финалите участието си в Мастърса в Монте Карло с награден фонд 2 884 675 евро. Шестият в света Давид Ферер успя да спре българина, побеждавайки го с 6-4, 6-3.

В първия сет Гришо поведе с 2-0, но след това опитният испанец спечели пет поредни гейма. Първата ни ракета имаше доста трудности с вкарването на първия си сервис и това доведе до цели три пробива в полза на 32-годишния Ферер. Във втория сет ситуацията бе подобна и испанецът заслужено стигна сравнително лесно до успех в частта и мача, като този път реализира два пробива. Това бе четвърта загуба за Гришо в петия мач между него и Ферер, който в кариерата си е спечелил 11 титли на клей и още десет на други настилки. По пътя си към 1/8 финала Димитров отстрани двама негови сънародници - каталунците Марсел Гранойерс и Алберт Рамос. Най-добрият ни тенисист пропусна възможността отново да премери сили с първата ракета в света Рафаел Надал. Левичарят победи без никакви проблеми Андреас Сепи с 6-1, 6-3 и утре ще играе с Ферер. /БГНЕС