Григор Димитров приключи участието си в Откритото първенство на САЩ в четвърти кръг, след като загуби двубоя си срещу Гаел Монфис с 5-7, 6-7 (6-8), 5-7. Французинът за втори път отстрани първата ни ракета след успеха му срещу него в първи кръг през 2011 г.

В първия сет играта бе много равностойна, но Гришо допусна да бъде пробит при 5-5, след което Монфис не сбърка при своето подаване и поведе с 1:0. Във втория сет французинът направи пробив в петия гейм и поведе с 3-2, но Димитров успя да го върне в осмия и резултатът бе изравнен - 4-4. Стигна се до тайбрек, в който първата ни ракета поведе с 5-4, но пропиля два сетбола и в крайна сметка загуби и тази част. Ситуацията бе сходна и в третия сет - равностойна игра, при 5-6 Димитров сервира за оставане в мача, но допусна пробив и напусна турнира. Първата ни ракета и 24-ият в света Монфис досега си бяха разменили по една победа. Българинът този сезон победи французина в полуфиналите на турнира на клей в Букурещ, в който триумфира с титлата, но загуби мача си срещу него на твърди кортове през 2011 г. именно на Откритото първенство на Щатите. Гришо все пак фиксира добър резултат, след като три пъти поред не успяваше да премине първи кръг на надпреварата от Големия шлем. /БГНЕС